Naši zverenci

Naši zverenci

TRUDY & HILDEGARD

Medveď hnedý

Naše medvedie staré dámy to v živote nemali jednoduché. Pred príchodom do Malkia Parku nezažili ani náznak slobody, ked’že žili v neustálom strese cirkusovej drezúry. Trudy a Hildegard sú v Malkia Parku na zaslúženom dôchodku po 20-ročnom vystupovaní v cirkuse ako atrakcia pre ľudí. Ich povinnosťou bolo jazdiť na mopedoch a ked’ práve nevystupovali, oddychovali v stiesnenej klietke. Tak sme ich aj našli ako “nepotrebnú vec” odloženú v malej 60 m2 kiietke.

Do našej starostlivosti sa dostali vo veku 23 a 30 rokov. Prvý krát v živote sa mohli okupať a užívať si väčší priestor až u nás. Žiaľ ich celoživotné utrpenie v cirkuse ich poznačilo natoľko, že do dnešného dňa (aj ked’ už menej často) sa točia dookola v tom istom smere — jedná sa o tzv. stereotypný pohyb, którý vzniká u zvierat v stiesnenom priestore. Ich psychická ale ani fyzická porucha sa už žiaľ nedá úpine odstrániť.
Snažime sa im spríjemniť každý jeden deň, preto pre ne často vymýšl’ame rôzne enrichmenty — hračky, pachové stimuly, ukrývanie potravy a podobne, aby sa počas dňa nenudili a odbúravala sa opakujúca stereotypná činnost’.

Tu nájdete našich zverencov: MALKIAPARK

Foto: Malkiapark