DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Vianoce s deťmi I.

Mamíííí, nudíííím sa.....Ako zabaviť deti, aby sa nenudili počas vianočných prázdnin? Prečítajte si naše tipy!


1. Nechajte ich zdobiť stromček
Vo väčšine rodín nosí stromček Ježiško. Pravdepodobne ho postaví v obývačke. Avšak, deti majú radi stromček aj vo svojej izbe. Dovoľte im ho. Stačí malý, ktorý kúpite za lacný peniaz  v supermarkete. A ozdobiť ho nechajte dieťaťu. Môžete mu dať financie, za ktoré si ozdoby kúpi, prípadne si ich môže sám vyrobiť. To, ako ho ozdobí, vám dokonca veľa povie o jeho osobnosti.


2. Pečenie hrou
To bude vyžadovať viac času, ako keby ste piekli sama. Avšak, zabijete dve muchy jednou ranou: zabavíte deti a urobíte ďalšiu z vianočných povinností. Deti zbožňujú pomáhať pri pečení a zdobení. Podľa ich veku prispôsobte náročnosť pečenia. Pamätajte si, že nie je dôležité to, či sú koláčiky dokonalé alebo nie. Starí rodičia sa skôr potešia medovníkovému nepodarku od svojho vnúčaťa ako od dokonalého, ale z obchodu.


3. Ak máte na Vianoce návštevu, deti pre ňu môžu pripraviť krátke predstavenie
A starší môže viesť toho mladšieho. Naučte ich koledy, ktoré môžu zaspievať starým rodičom. Ak slávite kresťanské Vianoce, môžu im prečítať kapitolu z detskej Biblie, alebo zahrať scénku z betlehemských jasličiek.


4. Detskú izbu nechajte na dieťati
Nechajte ho niesť zodpovednosť za vlastnú izbu. To znamená vypratať hračky, s ktorými sa už nehrá, a ktoré môžete spoločne odniesť do charity alebo detského domova. Naučíte ho tak, že Vianoce nie sú len o prijímaní, ale tiež o dávaní. Podobne, vypracte staré oblečenie, je viac než pravdepodobné, že po Vianociach do skrine pribudne ďalšia kopa.


5. Dovoľte deťom pripraviť darčeky pre členov rodiny
Ak darčeky nenosí Ježiško, prípadne, ak Ježiško nosí len jeden (najdôležitejší) darček, nechajte decká, aby ich vyrobili samé. Nemusí to byť nič zložité, určite poteší aj namaľovaný obrázok na vianočnú tému! Vyrobte aj obaly, nielen darčeky!


6. Unavte ich športom
Závisiac od počasia, vytiahnite deti von. Choďte sa lyžovať, sánkovať alebo korčuľovať. Deti unavíte, zaručí vám to ich skorú večierku a voľný večer pre vás!


7. Vytiahnite rodinné videá a fotky
Zamestnáte tak deti, ale aj starých rodičov. Čudovali by ste sa, ako sa deti radi rozprávajú o sebe, o tom, ako sa narodili, ako povedali prvé slovo alebo o tom, aké to bolo za starých čias

Novinky