DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Ako prežiť chrípkovú sezónu bez chrípky.

Únava, horúčka, pocit zimy, bolesť hlavy, kĺbov a hrdla, suchý kašeľ, upchatý nos, nechutenstvo.Skrátka chrípka. Nepríjemné ochorenie, ktorému sa chce vyhnúť každý z nás. Zastihne nás nepripravených a vykoľají na dlhú dobu.

Prichádza jeseň a s ňou aj zvýšená záťaž na váš imunitný systém. Pritom posilniť svoje telo a výrazne zvýšiť šancu, že sa tento rok chrípke vyhnete, sa dá veľmi jednoducho. Koniec koncov nie nadarmo sa vraví, že pripraveným zdravie praje.

Umývajte si často ruky.

Hovorí sa – mama má vždy pravdu. Aspoň teda čo sa týka známej otázky pred jedlom „Umyl si si ruky?“. Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša kvapôčkovou infekciou, či už kýchnutím alebo smrkaním z nosa. Čisté ruky znižujú šancu, že si k ochoreniu dopomôžeme sami prenosom z vlastných rúk do ústnej dutiny alebo do očí.

Jedzte zdravé potraviny bohaté na vitamín C a E.

Pri častých zdravotných problémoch sa vás už určite doktor opýtal, či jete dostatok ovocia a zeleniny. Vitamíny obsiahnuté v týchto potravinách zvyšujú obranyschopnosť vášho tela. Potraviny s vysokým obsahom vitamínu E sú napríklad slnečnicové jadierka, orechy ako mandle a arašidy, vitamín C zase získate z pomarančov a citrusových plodov, taktiež z brokolice a zelenej papriky.

Vetrajte.

Klimatizované miestnosti, zle odvetrané objekty a vnútorné priestory budov pôsobia na naše telo neprirodzene. Suchý vzduch dráždi sliznicu a dýchacie ústrojenstvo. Na takýchto miestach sa kvapôčkovým infekciám veľmi darí napádať ľudský organizmus. Navyše v uzavretých priestoroch vetracie šachty roznášajú riziko chrípky po celej budove. Prísun čerstvého vzduchu si môžete zabezpečiť pravidelným vetraním, prípadne vzduch v miestnosti zvlhčujte.

Novinky